SSK kura ile personel alacak

SSK kura ile personel alacak haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2019-07-26 12:16

SGK dan yapılan açıklamaya göre Türkiye İş Kurumu'na (İŞKUR) kayıt yaptırarak kura çekimine girebilecek adayların İlkokul mezunu olması yeterli KPSS şartı aranmayan ilanda engelli vatandaşlar içinde kadro açıldığı belirtildi.
 
0
SGK dan yapılan açıklamaya göre Türkiye İş Kurumu’na (İŞKUR) kayıt yaptırarak kura çekimine girebilecek adayların İlkokul mezunu olması yeterli KPSS şartı aranmayan ilanda engelli vatandaşlar içinde kadro açıldığı belirtildi. İşçi kadrosunda istihdam edilecek personelin aynı zamanda sabıka kaydının temiz olması gerekiyor
 
Kamu kurum ve kuruluşları tarafından Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR) bildirilen listelere göre iş ilanları yayımlanmaktadır ve personel istihdamı sağlanmaktadır.
 
25 Temmuz 2019 tarihli İŞKUR kamu iş ilanları kapsamında yeni işçi alımlarının yapılacağı bildirilmiştir. Yayımlanan ilanlara göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu adaylar arasından başvuruların alınacağı duyuruldu.
 
Ayrıca başvuru yapacak adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı talep edilmiyor ve işçi alımının sınavsız yapılacağı açıklandı.
 
SGK işçi alımı için sadece kura düzenlenecek ve kura çekilmesiyle istihdam edilecek personeller belirlenecektir. Bu nedenle kuralarda herhangi bir hata olmaması için noter çağırılacaktır.
 
SGK İŞÇİ ALIMI KADROLARI
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüklerinde istihdam edilemk üzere yayımlanan ilanlara göre işçi alımı yapılacak kadrolar şu şekildedir;
 
“Telefon Santral Operatörü, Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik)), Bulaşıkçı (Stevard), Garson (Servis Elemanı) ve Aşçıbaşı”
 
SGK İŞ İLANI BAŞVURU ADRESLERİ
SGK tarafından yayımlanan iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar bu adresler üzerinden detayları inceleyerek başvuru yapabilecektir;
 
Garson (Servis Elemanı)
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Telefon Santral Operatörü
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Beden İşçisi (Genel)(Beden İşçisi (Temizlik))
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Bulaşıkçı (Stevard)
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Bulaşıkçı (Stevard)
SGK MANİSA İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Bulaşıkçı (Stevard)
TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Garson (Servis Elemanı)
TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
Aşçıbaşı
TEKİRDAĞ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
SGK İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
SGK tarafından yayımlanan iş ilanları başvuru şartları şu şekildedir;
 
1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
 
2- 18 yaşını tamamlamış olmak.
 
3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 
4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 
5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 
6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 
7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
 
8-Başvuru yapacak olan adayların ilanların yayımlandığı il sınırları içinde ikamet ediyor olması.
 
9- Her aday, Tekirdağ İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 
10- Adayların, talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.
 
11-İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.
 
12- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
 
13- Eski hükümlüler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar;
 
Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 
14- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.